Apartamenty na wynajem w Dziwnówku

2022-10-06

Dziwnówek jest niewielką miejscowością letniskową. Leży między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. Dziwnówek posiada atrakcyjną, czystą i szeroką plażę. Miejscowość otoczona jest sosnowymi borami.

Dziwnówek, jest nie tylko idealnym miejscem do wypoczynku i miłego spędzenia czasu na nadmorskiej plaży, ale też dzięki swojej lokalizacji jest doskonałą bazą wypadową, pozwalającą zapoznać się z bardzo atrakcyjnym i ciekawym regionem Pomorza Zachodniego. W krótkim czasie można dotrzeć do historycznych miast zachodnopomorskich (takich jak na przykład: Szczecin, Kamień Pomorski, Stargard, Gryfice, Goleniów), a także na wyspę Wolin (gdzie znajdują się warte obejrzenia między innymi: Woliński Park Narodowy, Osada Słowian i Wikingów). Dziwnówek to wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Dziwnów, na wschód od Dziwnowa. Do 1945 Dziwnówek nosił niemiecką nazwę Klein Dievenow. Jest niewielką miejscowością wypoczynkową położoną u nasady Mierzei Dziwnowskiej, pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Wrzosowskim, stanowiącym północną część Zalewu Kamieńskiego. Wąska mierzeja jest stale umacniana przed przerwaniem wskutek silnych sztormów, zwłaszcza wiosennych i jesiennych. Kąpielisko położone jest wśród sosnowych borów. Posiada status uzdrowiska, w którym leczone są choroby i schorzenia układu oddechowego. Występują tu wody chlorkowo-sodowe charakteryzujące się dużą mineralizacją, lecz nie są eksploatowane. Charakterystycznym obiektem dla Dziwnówka jest niewielka latarnia, w której znajduje się sklep z pamiątkami. Usytuowana jest przy skrzyżowaniu dwóch głównych ulic – Wolności i Kamieńskiej. Kąpielisko powstało pod koniec XIX wieku. Pierwsza wzmianka o Dziwnówku pochodzi z 1503 roku. W wieku XVIII miejscowość tworzyło zaledwie siedem rybackich chat. W marcu 1945 roku w okolicach Dziwnówka toczyły się intensywne walki z Niemcami.

Oferta apartamentów do wynajęcia w Dziwnówku

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji znajdujących się w naszej ofercie komfortowych nowoczesnych apartamentów w Dziwnówku:
Apartament BALTIC PANORAMA
Apartament BALTIC STUDIO
Apartament BLUE
Apartament GOLDEN DUNE
Apartament LAZURE
Apartament NAUTICAL
Apartament SEA WAVE
Apartament SUNSET
Apartament FOREST & SEA
Apartament BALTIC SEA
Apartament WAVE
Apartament SEASIDE
Apartament BALTIC SHINE

Serdecznie zapraszamy!
Telefon 509 930 197
E-mail biuro@sannel.eu

Wnętrze apartamentu łóżko aneks kuchenny.