Atrakcje turystyczne dla wynajmujących apartamenty w Kołobrzegu

2022-08-30

Kołobrzeg to 46-tysięczna miejscowość wypoczynkowa z bogatą historią. Położona jest nad morzem Bałtyckim, w województwie zachodniopomorskim, w jego północno-zachodniej części, u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu tym zlokalizowany jest port handlowo-rybacki oraz marina jachtowa. Uzdrowiskowy charakter Kołobrzegu, jak też jego bogata infrastruktura turystyczna mają decydujący wpływ na popularność tego miasta, zaś duży wybór sanatoriów oraz bogata oferta spa & wellnes jest niewątpliwą atrakcją dla wczasowiczów poszukujących wytchnienia. Dwanaście kilometrów wybrzeża, plaże, latarnia morska, piękne molo, ratusz, pomnik Zaślubin Polski z Morzem, Muzeum Oręża Polskiego, katedra to przykłady popularnych atrakcji miasta, które rok w rok przyciągają rzesze turystów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Latarnia

Kołobrzeskie szerokie plaże (około 100 metrów szerokości) w letnim okresie podzielone są na 3 kąpieliska (zachodnie, centralne, wschodnie), natomiast znakiem rozpoznawczym miasta jest Latarnia Morska. Ten wyjątkowy punkt widokowy znajduje się przy wejściu do portu i mierzy 26 metrów wysokości. Jest budowlą dość młodą, bo zbudowaną w roku 1947. W jej wnętrzach znajduje się Muzeum Minerałów.

Molo

Kolejną niekwestionowaną atrakcją turystyczną Kołobrzegu jest molo, które zlokalizowane jest w dzielnicy uzdrowiskowej, tuż przy sanatorium Bałtyk. Zostało zniszczone w czasie drugiej wojny światowej. Odbudowano je w roku 1971. Jego długość wynosi 220 metrów, zaś szerokość – 9 metrów. W końcowej części znaleźć można kawiarnie, tarasy widokowe oraz przystań statków wycieczkowych.

Ratusz miejski

Ratusz miejski w Kołobrzegu to przykład neogotyckiej budowli powstałej na piwnicach średniowiecznego ratusza zniszczonego w 1807 roku. Wzniesiono go w latach 1829–1832. Monumentalny budynek z czerwonej cegły zaprojektowano w stylu średniowiecznego zamku obronnego na planie w kształcie litery C. Ozdobiony jest wieloma wieżyczkami. W środku znaleźć można Galerię Sztuki Współczesnej, Miejską Informację Turystyczną, Urząd Stanu Cywilnego.

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

Na kołobrzeskiej promenadzie, niedaleko morza, w parku Żeromskiego stoi pomnik Zaślubin Polski z Morzem autorstwa rzeźbiarza Wiktora Tołkina. Monument powstał w roku 1963, aby upamiętnić zaślubiny Polski z morzem mające miejsce 18 marca 1945 roku.

Bazylika Wniebowzięcia NMP

Spacerując po centrum starego miasta natrafić można na niekwestionowany skarb architektury gotyckiej, a mianowicie na bazylikę Wniebowzięcia NMP. Ta halowa pięcionawowa świątynia wzniesiona została w XIV wieku. Aktualnie, odbudowana po licznych zniszczeniach wojennych, onieśmiela swoją monumentalną bryłą i pełni rolę wizytówki miasta. Wewnątrz kościoła zachowały się liczne zabytki. Do najważniejszych zaliczyć można siedmioramienny gotycki świecznik datowany na 1327 rok, chrzcielnicę z 1355 roku oraz trzy drewniane ołtarze z XV i XVI wieku, a także okazały krzyż z 1330 roku.

Apartamenty na wynajem w Kołobrzegu

Kołobrzeg to atrakcyjne miasto o dużych walorach turystycznych. Mnogość atrakcji zachęca do spędzenia w nim wolnego czasu. Każdy z wypoczywających znajdzie w nim coś interesującego dla siebie. Aby zagwarantować sobie udany urlop, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty apartamentów do wynajęcia w Kołobrzegu: Apartament PORTO w Kołobrzegu

Wnętrze apartamentu sypialnia aneks kuchenny