Apartamenty przy ulicy Grunwaldzkiej w Pobierowie

2022-06-28

Przygotowania do sezonu rozpoczynają się w Pobierowie dość wcześnie, bo już od początku kwietnia. Remontowane i sprzątane są budki z pamiątkami, restauracje, bary, stoiska z odzieżą, odświeżane są witryny sklepów.

Ulica Grunwaldzka w Pobierowie

Już pierwsze ciepłe dni, przede wszystkim w długi majowy weekend, przyciągają do Pobierowa. Przyjezdni chętnie wylegują się na plaży, rozkładając parawany, koce, leżaki i ręczniki, jednak chętnych do kąpieli jest jeszcze niewielu. Można natomiast natknąć się na amatorów sportów wodnych, takich jak na przykład kitesurfing, którzy mają specjalne skafandry zapobiegające wychłodzeniu. Część turystów przyjeżdża na jeden dzień, inni na weekend, a jeszcze inni na dłużej, często wynajmują apartamenty na cały urlop. Zapełniają się także ulice. Wśród nich najważniejsza jest Grunwaldzka. Stanowi centrum kulturalno-rozrywkowe, główny trakt miejscowości. W sezonie oferuje atrakcje gwarantujące świetną zabawę, w tym całonocne potańcówki oraz różnorodne punkty gastronomiczne. Można wstąpić do jednej z licznych smażalni ryb, lodziarni, a będąc spragnionym, spocząć w ogródku piwnym. Przy ulicy tej umiejscowione są kino, dyskoteka, salon gier. Przy zejściu na plażę natomiast wydzielono przestrzeń, w której organizowane są różnorodne koncert czy festiwale. Nie brakuje też stoisk z pamiątkami. Ponadto umiejscowione są przy niej apteka, ośrodek zdrowia i poczta. Wyróżnia się też ośrodek wypoczynkowy Uniwersytetu Szczecińskiego.

Poza tymi wszystkimi atrakcjami ulica Grunwaldzka oferuje po prostu miejsce na długie spacery w przyjemnej atmosferze. Stanowi tzw. deptak, który biegnie równolegle do morza, a wzdłuż jego południowej strony rozpościera się bór sosnowy. Idąc, można zaobserwować, jak zmieniało się Pobierowo w trakcie swoich dziejów. Widoczne są różne style architektoniczne, a więc budynki z wielkiej płyty wznoszone w okresie PRL-u, głównie ośrodki wczasowe i kawiarnie, oraz nowoczesne budowle, przede wszystkim hotele, apartamentowce i restauracje. Pośród drzew dostrzec możnsa małe ośrodki i pensjonaty. Mówi się, że ulica Grunwaldzka odzwierciedla charakter całego Pobierowa. Jest pełna kontrastów i atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego wszyscy są zadowoleni, nawet jak pogoda nie zawsze jest idealna.

Apartamenty przy ulicy Grunwaldzkiej w Pobierowie

Osoby pragnące odpocząć w bliskości tych wszystkich atrakcji, a jednocześnie niedaleko plaży, zaledwie 180 metrów od niej, oferujemy do wynajęcia Apartament Marine zlokalizowany przy ulicy Grunwaldzkiej 104. Więcej informacji – Apartament Marine.

Wnętrze apartamentu kanapa stolik krzesła stół aneks kuchenny.