Apartamenty do wynajęcia w Pobierowie

2022-04-22

Apartamenty do wynajęcia w Pobierowie

Pobierowo to jedna z najchętniej wybieranych miejscowości wybrzeża Bałtyku na wypoczynek. Wielu osobom, które spędziły w nim okres wypoczynku kojarzy się z samymi miłymi chwilami. Krzysztof Gietke napisał nawet książkę o tym, stanowiącą zbiór opowiadań powstałych na podstawie urlopowiczów, zatytułowaną „Lato w Pobierowie” (Wrocław 2015). Do wizyty i dłuższego pobytu w Pobierowie zachęcają już same słowa umieszczone na okładce publikacji:
Piękno to zachody słońca nad Bałtykiem…
szum przelewających się fal,
„krzyki” mew,
zapach wydm i igliwia…
Wtedy nawet dotyk i smak stają się mniej istotne.
O tym jak interesujące jest to miejsce, aby wynająć apartament i cieszyć się miło spędzonym czasem wolnym, świadczy też piosenka „Lato w Pobierowie” zespołu Wiarusy, która znalazła się na płycie „Owocobranie”.

Trochę historii

Pobierowo leży w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim na Wybrzeżu Rewalskim. Jest największą miejscowością w gminie Rewal. W dokumentach historycznych zostało wspomniane już w 1386 roku. Było osadą rolniczą. W XIX wieku pola i ziemie wykorzystywane do uprawy roślin zaczął zasypywać piach nawiewany znad Bałtyku. Spowodowało to szukanie przez mieszkańców Pobierowa nowych sposobów zarobkowania. Zaczęto wykorzystywać i rozwijać walory turystyczne miejscowości i jej okolic. Na początku XX wieku wzniesiono pierwszy hotel (Seeblick), a następnie, w związku z tłumami turystów chcących spędzić czas w Pobierowie, następne. Po drugiej wojnie światowej miejscowość wraz z całym Pomorzem znalazła się w granicach Polski. Nie zmieniło to dużego zainteresowania nią wśród urlopowiczów, którym cieszy się do dzisiaj. Wpływ na to mają zapewne liczne atrakcje, które oferuje.

Atrakcje turystyczne Pobierowa i okolic

Pobierowo leży nad samym Bałtykiem, co gwarantuje relaks w typowo nadmorskim krajobrazie z wydmami i morskim horyzontem. Piaszczysta plaża, przy której znajduje się kąpielisko, ma długość wynoszącą 400 metrów. Dodatkowo miejscowość otoczona jest lasami sosnowymi, które szczególnie pięknie pachną latem. Coś dla siebie znajdą w niej zarówno odkrywcy ciekawych miejsc, jak i osoby chcące uprawiać różnego rodzaju sporty. Warunki naturalne jak również stworzona infrastruktura świetnie nadają się do żeglowania, windsurfingu, latania paralotnią. Ponadto można skorzystać z takich atrakcji jak pole golfowe, skatepark czy park linowy. Na przyjezdnych czekają też baseny, boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, korty tenisowe, bieżnia, siłownia, hala sportowa. W Pobierowie organizowane są też liczne imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Samo miasteczko jest bardzo zadbane i posiada profesjonalną infrastrukturę turystyczną. Należy do niej baza lokalowa.

Apartamenty na wynajem w Pobierowie

Bogata oferta apartamentów do wynajęcia w Pobierowie obejmuje lokale przeznaczone do komfortowego wypoczynku dla większej lub mniejszej liczby osób. Wszystkie są atrakcyjnie położone – w okolicy plaży morskiej lub lasu. Wyposażone są we wszelkie media. Zazwyczaj też oferowane są wraz z miejscami dla samochodów. Jeżeli szukają Państwo apartamentu do wynajęcia w Pobierowie, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Więcej szczegółów dotyczących naszych apartamentów w Pobierowie znajduje się na podstronie Apartamenty na wynajem

Widok z apartamentu na Morze Bałtyckie