Rezerwacja apartamentu – porady

2022-03-16

Każda agencja oferująca apartamenty na wynajem ma swoje standardy. Jeżdżąc po świecie można zetknąć się z różnymi zwyczajami w tym zakresie i nierzadko zostać niemiło zaskoczonym. Niektóre z tych „niespodzianek” to drobnostki, ale mogą zdarzyć się takie, które sprawią, że wspomnienia z podróży nie będą już tak przyjemne, jakbyśmy chcieli. Dlatego poniżej przedstawiamy przykładową listę zagadnień, nad którymi warto się zastanowić przed rezerwacją apartamentu, aby czas wypoczynku wykorzystać optymalnie.

Zapoznaj się dokładnie z opisem rezerwacji na stronie WWW Upewnij się, że wszystkie szczegóły są jasno określone, wyposażenie oraz udogodnienia, tak aby mieć świadomość, co dokładnie jest przedmiotem wynajmu i co jest zapewniane.

Zadawaj pytania bezpośrednio właścicielowi, kierownikowi lub agentowi

Staraj się nigdy nie rezerwować nieruchomości od razu na stronie internetowej, bez względu na to, jak profesjonalnie wygląda i jak dobra jest reputacja jej właściciela. Zamiast tego skontaktuj się z zarządcą apartamentu i dowiedz się wszystkich interesujących szczegółów oraz rozwiej wszelkie swoje wątpliwości.

Zamów zdjęcia, wymiary, rzut, adres i lokalizację

Jeśli w ofercie jest tylko kilka zdjęć, poproś o więcej; jeśli nie określa wielkości nieruchomości, zapytaj dokładnie, jaka jest jej powierzchnia; poproś o plan; upewnij się co do adresu ulicy, ponieważ czasami nieruchomości nie są tam, gdzie wskazano.

Dowiedz się wszystkiego o szczegółach umowy

Niektórzy właściciele apartamentów po prostu przekazują klucze wynajmującym lub nawet zostawiają je w umówionym miejscu, inni natomiast oczekują podpisania umowy. Jeżeli tego typu dokumenty są stosowane, poproś o przesłanie ich e-mailem przed podjęciem zobowiązania, aby się z nimi dokładnie zapoznać.

Zapytaj dokładnie co zawiera opłata

Jeśli nie ma pisemnej umowy, zapytaj, czy opłata na stronie rezerwacyjnej obejmuje wszystko, czy dotyczy tylko czynszu i mediów, takich jak Internet, gaz i prąd, oraz czy usługi takie jak sprzątanie są wliczone w cenę. Jeśli są dodatkowe usługi, zapytaj o konkretne sumy. W przypadku prądu lub wody, koszt których zależy od zużycia i licznika, zapytaj, ile goście płacą średnio za pobyt podobny do twojego. W przypadku Internetu sprawdź, czy jego koszt dotyczy nieograniczonego dostępu, czy określonej liczby danych.

Dowiedz się, czy jest inwentaryzacja

Korzystanie z formalnego spisu wyposażenia apartamentów nie wszędzie jest normą. Najczęściej można się z nim spotkać w Azji. Przed jego podpisaniem, należy sprawdzić, czy wszystko, co jest wyszczególnione, znajduje się w lokalu i w jakim jest stanie. Pozwoli to uniknąć płacenia za coś czego już nie było, lub zostało wcześniej uszkodzone.

Zapytaj o wykaz wyposażenia z wyprzedzeniem

Jeśli istnieje inwentarz, poproś o wcześniejsze przesłanie go e-mailem. Powinien on być znacznie bardziej szczegółowy niż opis na stronie internetowej. Dzięki temu będziesz mieć lepsze pojęcie o tym, co dokładnie jest oferowane, a co nie, i co możesz potrzebować kupić lub przywieźć.

Nie wahaj się odnieść do podstawowych potrzeb

Pytanie o papier toaletowy, mydło, wodę butelkowaną i torebki herbaty po przyjeździe może zabrzmieć małostkowo, ale te proste rzeczy mogą mieć znaczenie, zwłaszcza jeśli przyjeżdżasz po długiej podróży, późno w nocy, kiedy sklepy są zamknięte lub przebywasz w miejscu z dala od centrum miasta. Jeśli zarządzający apartamentem nie zapewnia tych podstawowych artykułów, możesz o nie poprosić lub zabrać je ze sobą.

Apartamenty na wynajem Szczecin, Pobierowo, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Międzywodzie, Świnoujście, Dziwnów, Dziwnówek

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty apartamentów do wynajęcia na podstronie Apartamenty. Dokładamy wszelkich starań aby informacje były pełne. Nie mniej jednak, w przypadku pytań, chętnie na nie odpowiemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości:
telefon +48 509 930 197
e-mail biuro@sannel.eu

Apartamentowiec z apartamentami do wynajęcia