Pobierowo jako miejsce wypoczynku

2023-11-27

Pobierowo to kolejna z bardziej znanych miejscowości nadmorskich, w której chętnie wypoczywają turyści z Polski i z zagranicy. Osoby nieprzekonane do jego atrakcji zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem. Żywimy przekonanie, że jego lektura sprawi, iż Pobierowo znajdzie się wśród najchetniej wybieranych kierunków wakacyjnych wypraw.

Pobierowo wyróżnia się jako jedno z miejsc o niezwykle rozbudowanej i zróżnicowanej ofercie obiektów hotelarskich oraz gastronomicznych w gminie Rewal. Mówiąc o jego atrakcyjności turystycznej należy wspomnieć o niewielkiej odległości od morza, piękne piaszczyste plaże, a także malownicze sosnowe lasy. W okresie letnim Pobierowo przyciąga do siebie tysiące turystów z całej Polski oraz z sąsiednich krajów Europejskich. W miejscowości znajduje się wiele ośrodków wczasowych, obiektów wypoczynkowych, prywatnych kwater, domków kempingowych i pól namiotowych. Coraz bardziej utrwalają się tu tradycje organizacji festynów rodzinnych, turniejów sportowych, koncertów znanych zespołów i regat żeglarskich.

Pobierowo jest również przykładem dbałości o środowisko, spełniając najwyższe europejskie normy ekologiczne. Jako pierwsza miejscowość w gminie Rewal otrzymało prestiżowy certyfikat programu "Błękitna Flaga" fundacji na rzecz edukacji ekologicznej FEE. Wyróżniającą się atrakcją Pobierowa jest "Akademia Słońca - Strefa Aktywnego Wypoczynku", która została uhonorowana certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego roku 2005.

Z myślą o turystach przygotowano w Pobierowie bogatą bazę komfortowych apartamentów na wynajem.